Öldürücü 7 Gün #17 Eylemler ve Sonuçlar

2019: 2
Nur: 1

En azından 1 Ocak 2019 akşamı durumlar böyleydi benim için. Yeni yıla girer girmez dramalarım peşimi bırakmamıştı ve hayal kırıklıklarını da beraberinde sürükledi bu durum haliyle.

Henüz daha büyümüş sayılmaz benim jenerasyonum. Daha yirmilerin başındayız ne de olsa. Yine de ne olursa olsun söylediğimiz cümlelerin,yaptığımız eylemlerin sonuçlarını ve o sonuçların getirebileceği durumları göz önüne alarak harekete geçmeliyiz, değil mi?

En azından ben öyle düşünüyorum.

Ama tabi ki şaşırmayacağım şekilde -yine- insanlar benimle aynı düşüncelere sahip değil. Zaten aynı düşüncelere sahip olsalardı ben 'Ben' olmazdım. Belli bir çoğunluk 'Gençlik' kavramının sonuçlarını düşünmeden yapılan hareketlerin olduğu bir dönem olarak tanımlıyor ki bu bence epey mantıksız. Tamam, yine biliyorum hayattaki hareketler, davranışlar, durumlar DAİMA mantıklı olmak zorunda değil. Fakat benim hayat felsefem 'Başkalarına söylemekten utanacağın eylemlere kalkışma.' olmuştur. Her zaman hoşnut olduğumuz durumlara düşmeyiz, zira tek başımıza yaşamıyoruz bir toplumla beraberiz nereye kaçarsak kaçalım.Bu da demek oluyor ki hiçbir zaman her koyun kendi bacağından asılır durumu olmuyor, hepimiz birbirimiz ile etkileşim halinde olduğumuzdan birimizin kalkıştığı eylemden ötürü diğerleri de zincir etkisiyle etkilenebiliyor. Bunun sonucunda da istemediğimiz durumla düşebiliyoruz.

Peki bu durumdan nasıl çıkabiliriz?

Gerçekten bu soruya cevabım yok.


8 yorum:

 1. Dünyada tek başımıza yaşamıyoruz..

  YanıtlayınSil
 2. Toplumda hareketlerinin bilincinde olan,mantıklı,farkındalığı olan bireyler olursa,yaşadığımız her yer ayrı bir anlam kazanır.Yazdiklarinin hepsine katılıyorum ������

  YanıtlayınSil
 3. Evet bazı durumlardan nasıl çıkacağımızı bilemiyoruz

  YanıtlayınSil
 4. hala yapabilirsin, bir şeyler seni ne kadar dibe çekse de mutlaka yapabileceğin şeyler var.
  Fightingggg!!! -salak kız sesiyle oku bunu mutlu olucan valla bak- :)

  YanıtlayınSil
 5. Sitenizi yeni fark ettim ve hemen takibe aldım, benim siteye de beklerim, geniş kitleler oluşturmak daima güzeldir...Selam ve Dua ile...

  YanıtlayınSil
 6. ay boşver düşünme yaa yaşa gitsin işteeee :)

  YanıtlayınSil
 7. Hayatı çok ciddiye almamak lazım.Tamam,planlı programlı yaşa ama anı da yaşa ...

  YanıtlayınSil
 8. sayfanızı yeni keşfettim ve yazılarınız çok hoşuma gitti inşallah uzun yıllar paylaşımlarınıza devam edersiniz ^_^ sayfama da beklerim profil resmime tıklayıp ulaşabilirsiniz :)

  YanıtlayınSil